تبلیغات
azma - تلاش بی بی سی فارسی برای دستگیری موسوی و کروبی

تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

چت روم


RSS

azma
اولین نیستیم! ولی بهترینیم!

به گفته کارشناسان، تلاش رسانه های فارسی زبان خارجی از جمله بی بی سی فارسی و صدای امریکا، برای بازداشت موسوی و کروبی در هفته های اخیر، نشان از حلقه دوم از طرح انقلاب رنگین سال ۸۸برای ایران است.

چندی است که تلویزیون فارسی بی بی سی، با زیاد شدن احتمال بازداشت موسوی و کروبی ، اکثر اخبار مربوط به این موضوع را به سرعت انعکاس می دهد. اما اخیرا پس از گذشت چند هفته و عدم بازداشت موسوی

اخیرا پس از گذشت چند هفته و عدم بازداشت موسوی و کروبی ، این شبکه و شبکه های فارسی خارجی از جمله صدای امریکا با سناریوی جدید در تحلیل های خود به شدت درصدد تشویق ایران برای بازداشت موسوی و کروبی است
و کروبی ، این شبکه و شبکه های فارسی خارجی از جمله صدای امریکا با سناریوی جدید در تحلیل های خود به شدت درصدد تشویق ایران برای بازداشت موسوی و کروبی است که هدف آنان نیز در تحلیل های آنان واضح است به طوری که در تلویزیون فارسی بی بی سی در برنامه تحلیلی ۶۰دقیقه، سخنان آیت ا..خامنه ای رهبر ایران در ۱۹دی را در تحلیلی وارونه ، اینطور نشان داد که چون رهبر ایران از اصطلاح گناهکار برای سران مخالف دولت استفاده کرده است بنابراین بازداشت آنها قطعی است و حکم آن نیز از قبل تعیین شده است.
در صورتی که اگر به سخنان رهبر ایران در جمع مردم قم نگاهی بیندازیم ، نه تنها به سران مخالف ایران اینگونه نگاه نیانداخته است بلکه تاحدودی آنان را تبرئه کرده است چنانچه رهبر ایران می گوید:
"این كسانى كه شما (اشاره به مردم) بهشان میگوئید سران فتنه، كسانى بودند كه دشمن اینها را هل داد وسط صحنه. البته گناه كردند....عامل اصلى دیگرانى بودند كه طراحى كرده بودند، به خیال خودشان محاسبه كرده بودند. به گمان آنها بساط جمهورى اسلامى بنا بود جمع شود؛ نه فقط حقیقت دین، حتّى شعارهاى
البته باید گفت که این شیوه نه تنها در بی بی سی بلکه در شبکه های تلویزیونی دیگر فارسی زبان از جمله صدای امریکا برآن تاکید شد.
دینى هم باقى نمانَد؛ برنامه این بود."
بی بی سی بعد از پخش سخنان آیت ا..خامنه ای اینگونه گزارش داد که " به عقیده بعضی این سخنان می تواند مجوزی برای برخورد قضایی با رهبران مخلف دولت باشد"
محمدعلی توفیقی از پاریس در تحلیلی از این سخنان گفت:
" این اولین باری است که رهبرایران از واژه گناهکار برای سران مخالف دولت استفاده می کند و تا پیش از این صحبت از غفلت ، لغزش یا بی بصیرتی بود که هرکدام از اینها می تواند بار معنایی خاصی را القا کند"
البته باید گفت که این اولین باری نیست که رهبر ایران از واژه گناهکار برای آنان استفاده می کند چنانچه در اخیرا در سخنانی گفته بود: " بزرگترین گناه آنان امیدوار کردن دشمن است .."یا در سال گذشته نیز بزرگترین گناه
فضاسازی رسانه های فارسی زبان درباره به نفع بودن بازداشت سران معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته؛ شاید به ظاهر فراری به جلو بنماید ، اما با تاملی بیشتر می توان رضایت این شبکه ها که به نوعی رسانه اپوزوسیون ایران به شمار می روند را در این جریان مشاهده کرد.
آنان را خدشه دار کردن انتخابات و از بین بردن آبروی نظام دانسته بود.
بی بی سی به این برنامه نیز اکتفا نکرد ودر برنامه صفحه۲ خود در تحلیلی از احمد سلامتیان نماینده دور اول مجلس ایران که اکنون در پاریس به سر می برد گفت: " بهترین هدیه برای موسوی و کروبی دستگیری آنهاست."
که این تاکید بی بی سی ، نشان از اهمیت فضاسازی برای آنها در این جریان اخیر رسانه ای است.
البته باید گفت که این شیوه نه تنها در بی بی سی بلکه در شبکه های تلویزیونی دیگر فارسی زبان از جمله صدای امریکا برآن تاکید شد. چنانچه در برنامه تفسیر خبر صدای امریکا، که به تحلیل اخبار روز اختصاص دارد ؛ در برنامه هفتگی جمعه ها که محسن سازگارا و علیرضا نوری زاده به عنوان کارشناس و تحلیلگرشرکت می کنند نیز بر روی این موضوع مانور داده شد .
محسن سازگارا در این برنامه در ادامه تحلیل های نوری زاده برای نمایشی بودن تهدید به بازداشت موسوی و کروبی گفت:
" اگر آنها را بگیرند ، مطالبات جنبش سبز شفاف تر می شود " .او با اشاره به افول جنبش سبز در ماههای اخیر گفت: " بازداشت موسوی وکروبی موجب احیائ مجدد جنبش سبز می شود ؛ بنابراین بازداشت آنان به نفع ماست."
فضاسازی رسانه های فارسی زبان درباره به نفع بودن بازداشت سران معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته؛ شاید به ظاهر فراری به جلو بنماید ، اما با تاملی بیشتر می توان رضایت این شبکه ها که به نوعی رسانه اپوزوسیون ایران به شمار می روند را در این جریان مشاهده کرد


مدیر وبلاگ: ابوالفضل ظهوریان


به وبلاگ چند امتیاز میدهید؟صفحه نخست | پست الکترونیک | آرشیو مطالب | لینك آر اس اس | تماس با ما | تم دیزاینر

.:: Design Theme By : wWw.Theme-Designer.Com ::.