تبلیغات
azma - شبکه های فارسی زبان و جامعه ایرانی 2

تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

چت روم


RSS

azma
اولین نیستیم! ولی بهترینیم!

کدام شبکه های ماهواره ای در ایران بیننده بیشتری دارند؟

یک استاد دانشگاه امام صادق (ع) گفت: در میان شبكه های ماهواره ای فارسی زبان، شبكه خبری بی بی سی و شبكه فارسی وان بیشترین مخاطبان را در بردارد و ویژگی های مخاطبان از نظر گردانندگان این رسانه ها، میل به تفریح و سرگرمی بیشتر، میل به جدا شدن از محدودیت ها و خطوط قرمز، علاقه مندی به همدلی با جوامع غربی و غیرمذهبی و از همه مهمتر نارضایتی از هنجارهای حاكم (سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، دینی و...) است.
به گزارش جهان،دکتر جبلی در خصوص وضعیت موجود شبكه های ماهواره ای از لحاظ بینندگان اظهار كرد: حدود ۱۷ هزار شبكه باز و بدون محدودیت وجود دارد كه ۳۸۰ كانال خاص موسیقی، ۲۵۲ كانال كودك و نوجوان و ۷۴ شبكه مد كه عمدتا مبلغ عریانی هستند و در این میان بیش از ۴۰ شبكه فارسی زبان وجود دارد كه مضامین سیاسی، فیلم و سریال، شو و موسیقی و تبلیغ كالا را در بر می گیرد که میزان رشد آنها تاكنون زیاد بوده است.
وی افزود: براساس آمارهای موجود بیش از ۴۵ درصد مردم تهران ماهواره می بینند و میانگین تماشای آن دو ساعت در روز است و تماشای برنامه های علمی زیر ۵ درصد است.
در حالی كه تماشای فیلم و سریال بیش از ۵۰ درصد بیننده دارد و در میان شبكه های فارسی زبان شبكه فارسی وان ۵۰ درصد بیننده، PMC نزدیك به ۴۰ درصد و سایر موارد ۱۰ درصد است و شبكه خبری B.B.C فارسی نیز بین شبكه های سیاسی بیشترین بیننده را دارد.
دكتر جبلی تصریح كرد: متاسفانه تم برنامه های فارسی وان بسیار مستهجن و دور از انسانیت است و مسائلی چون عریان مداری مرد و زن و حتی عریانی در كلام و گفتار، سکس محوری، باور جادو و خرافات، تردید در فواید زندگی مشترك زناشویی، بی ثباتی در خانواده، طنز مستهجن، اشاعه مصرف الكل و... را در بر می گیرد و با وجود این، بیشترین بیننده را نیز دارد.


مدیر وبلاگ: ابوالفضل ظهوریان


به وبلاگ چند امتیاز میدهید؟صفحه نخست | پست الکترونیک | آرشیو مطالب | لینك آر اس اس | تماس با ما | تم دیزاینر

.:: Design Theme By : wWw.Theme-Designer.Com ::.